3. Sněhulákův kufr (03.12.2011)
Kategorie: Závod
Pořadatel: Tiší
Disciplína: vrstevnicovka
Po dlouhé době jsem si zase vyzkoušel jak mi to půjde na vrstevnicích. Na 3. Sněhulákově kufru se k tomu naskytla pěkná příležitost. Nijak jsem se dopředu nepřipravoval a ani nestudoval terén třeba z jiných map.
Do závodu jsem odstartoval v pohodě i s technickou pomocí od pořadatelů, když mi pomáhali dát mapu do mapníku. To se ví, že v rukavicích mi to nějak nešlo. :)
A tak jak jsem si na začátku po startu myslel, že jsem na 5titisícovce, tak z toho byla hned chyba na 1K. A když jsem ji našel objevil se u mne Luboš a David. Dvojka byla v pohodě a pak mne čekalo zrádné mělké údolíčko. ( Musím poznamenat, že mojí nevýhodou při dohledávání kontrol bylo to, že v lese lampion vidím až jsem skoro u něj). A tak se stalo, že jsem, při mírné změně směru a následném navrácení se do místa 3K, tuto kontrolu o kousek minul a hezky jsem si to obkroužil přes 4K :). Takže jsem měl výhodu, když už jsem ji bral po oražení 3K. Následovala 5K a 6K. Při postupu na 7K jsem obíhal hustník, protože se mi do něho lézt nechtělo a chtěl jsem si vyzkoušet navrácení se na původní směr při obíhání překážky. 8K taky paráda ale nějak se mi pořád nezdálo, že i když se snažím držet azimuty, tak to o trošičku vždy uhne. (Asi chyba u mne:) ) A tak jsem si největší skoro 20minutovou chybu vytvořil, když jsem minul 9K a začal jsem ji dohledávat. Ten hřbítek se mi tam jevil jako malý vrcholek a tak jsem od něj bral vždy nějaký ten směr a byla to chyba. No hrůza. Nakonec jsem ji teda našel, když mi chvíli před tím Luboš, který se tam zase objevil, řekl že je v tom hustém. Takže po oražení 9K jsem se vydal k 10K a Luboš tam v těch místech stále byl. Trochu jsem ji zase o kousek minul a vracel jsem se na ni. Pěkně zašitá kousek od cesty. Raději jsem zavolal na Luboše, že ji mám a od s ním přiběhl i David :) .
Takže 9. a 10.K mne stála jak dos sil tak i nějaké ty nervy a klukům jsem řekl, že pokračuji dál a když nebudu do hodiny v cíli tak to zabalím :). Nestalo se. Následně už mi to šlo mnohem lépe až na pár mírných zaváhání. U 15K byla oplocenka a já se z ní nemohl nějak vymotat a pak před 21,22 a 23K. Tam jsem zase nějak pozapomenul na to že kontrola bude dál. Holt měřítko nebylo v ten den mojí silnou stránkou. Jinak opravdu pěkný závod a můžu jen gratulovat všem ce se dostali do cíle :) Už se těším na další adrenalinový zážitek. Tento závod teda opravdu byl. neznámý les i terén a pomalu se smrákající obloha, to vše ten adrenalin jen zvyšovalo:) Celkově jsem nakonec naběhal 9,5 km.
3. Sněhulákův kufr  (03.12.2011)